“Gar manu māju vairākas reizes dienā brauc NMPD auto ar ieslēgtām sirēnām. Izdzirdot šīs skaņas, kaimiņa suns sāk skaļi gaudot. Tas pats arī naktīs. Bet tad taču ielas ir tukšas! Kāds ir mērķis sirēnu lietošanai nakts melnumā? Kāpēc nevar iztikt ar gaismām?”
Līdzīgus jautājumus regulāri saņemam no iedzīvotājiem. Tāpēc skaidrojam, cik izšķiroša nozīme naktīs ir ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem.
Ceļu satiksmes noteikumi paredz - operatīvajam auto satiksmē priekšrocības ir tad, ja tas brauc ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu. Tikai tad, ja ieslēgti ir abi, mūsu auto drīkst šķērsot krustojumu pie sarkanās luksofora gaismas, braukt ātrāk par atļauto ātrumu utt. Ja signāls nav ieslēgts, bet ir tikai bākugunis – tam ir vien brīdinoša nozīme! Tikai bākugunis vien, nedod mums iespēju, steigties ātrāk pie nelaimē nokļuvušajiem.
Maldīgs ir priekšstats, ka naktī dzīve un satiksme uz ielām apstājas. Arī tad cilvēki dodas uz vai no darba, ballītēm, lai arī retāk, bet arī brauc sabiedriskais transports, privāti auto, velosipēdisti… Nakts stundās sirēnas skaņa ir drošības garants ne tikai citiem satiksmes dalībniekiem, bet arī mūsu brigādei un pacientam, kuru nogādājam slimnīcā. Vienlaikus tas dod mums priekšrocības pārvietoties ātrāk, lai glābtu vai saglabātu nelaimē nonākuša cilvēka dzīvību.
Iztēlojamies situāciju – ir pusnakts. Tu pamani, ka tuvinieks zaudējis samaņu un pārstājis elpot. Zvani uz ārkārtas tālruni 113, un nekavējoties tiek nosūtīta brigāde.. Katra minūte ir svarīga, tādēļ pēc dispečera norādēm sniedz pirmo palīdzību un ļoti gaidi, kad ieradīsies mediķi un pārņems atdzīvināšanas pasākumus. Vai Tu gribētu, lai brigādes ierašanos aizkavē sarkanā luksofora gaisma vai negadījums, kas var notikt, ja naktī kāds uz ceļa nav mūs laikus sadzirdējis un pamanījis?
Aicinām būt saprotošiem, ja jūsu naktsmieru iztraucē ieslēgtas bākugunis un skaņas signāli! Tie labāk lai kalpo kā zīme – kāds šonakt, iespējams, tiks glābts!