Stažēšanās ir neatņemama pirmās palīdzības pasniedzēja apmācības sastāvdaļa. Tās laikā ieguvēji ir gan topošie pirmās palīdzības pasniedzēji, gan praktizējušie pirmās palīdzības pasniedzēji – instruktori un instruktora palīgi. Topošie pirmās palīdzības pasniedzēji gūst iespēju praksē pielietot un pilnveidot savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas. Savukārt, stažēšanās vadītāji, apmācītājorganizācijas iegūst pieeju potenciālajiem darbiniekiem, kas, uzsākot darba attiecības, jau būs iepazinušies ar darba specifiku.

Stažēšanās procesa vadīšana pati par sevi nenozīmē, ka starp vadītāju vai apmācītājorganizāciju un stažieri obligāti jānoslēdz līgums. Tomēr aicinām stažēšanās vadītāju pārliecināties, ka stažēšanās notiek drošos un veselībai nekaitīgos apstākļus, savukārt, stažiera pienākums ir ievērot stažēšanās vadītāja norādījumus.

    Vadlīnijas stažēšanās procesam

    Lai nodrošinātu vienotu pieeju pirmās palīdzības pasniedzēju stažieru stažēšanās procesa organizēšanai un sniegtu metodisko atbalstu instruktoriem un instruktoru palīgiem, NMPD Pirmās palīdzības apmācības sistēmas organizēšanas nodaļas speciālisti izstrādājuši metodisko materiālu:

      Kā noris stažēšanās process?

      Minimālais stažēšanās laiks - 90 mācību stundas sertificēta pirmās palīdzības pasniedzēja (instruktora vai instruktora palīga) vadībā. Stažēšanās rezultātus atspoguļo pārskatā par stažiera praksi. Pārskata veidlapa un plašāka informācija pieejama sadaļā: “Kā kļūt par pirmās palīdzības pasniedzēju”


      Lai šis process būtu veiksmīgs un abpusēji vērtīgs, būtiska ir atklāta komunikācija, savlaicīga atgriezeniskās saites sniegšana un vēlme mācīties. Tikai ciešā sadarbībā iespējams veiksmīgi nodrošināt jauno pirmās palīdzības pasniedzēju sagatavošanu.