Semināra laikā tiks apspriesti aktuāli jautājumi par antibiotiku pārmērīgu vai nepareizu lietošanu, kas padara ārstēšanu neefektīvu (antimikrobiālās rezistences pārvaldīšana), krīžu komunikāciju, biodrošību un gatavību ķīmisko negadījumu pārvaldīšanai. Atbilstoši tēmām tiks veikta dalībvalstu situāciju analīze, sasaistot to ar SVAN ārējo novērtēšanu, kā arī par katru no tēmām notiks grupu diskusijas. Tāpat tiks pārrunāti jautājumi par starptautiska un nacionāla līmeņa atbildīgo institūciju sadarbības nodrošināšanu veselības sistēmā, lai dalībvalstis spētu efektīvi reaģēt un savstarpēji sniegt atbalstu ārkārtas situācijās. Vienotās rīcības darba moduļu ietvaros tiks sniegts atbalsts valstīm ar zemāku iekšzemes kopproduktu, lai tās tiktu sagatavotas ārējai novērtēšanai SVAN pamata kapacitātēm (angliski - Joint External Evaluation of IHR Core Capacities).
Seminārs tiek organizēts Eiropas Komisijas Veselības programmas vienotās rīcības “Gatavības stiprināšana nopietniem pārrobežu draudiem veselībai Eiropas Savienībā un Starptautisko veselības aizsardzības noteikumu ieviešanā” ietvaros, kurā no 2019. gada 26. jūnija uzsācis dalību arī NMP dienests.
Vienotās rīcības darba moduļu mērķis ir stiprināt Eiropas Savienības kapacitātes, kā tas ir noteikts SVAN un Eiropas Parlamenta lēmumā Nr. 1082/2013/EU par nopietniem pārrobežu draudiem veselībai. Ar informāciju par projektu var iepazīties: https://www.sharpja.eu/ (angļu valodā).